Programmi uuendused

 

Programmi täiendamise käigus on toimunud järgmised muudatused:

a) Toitumisprogrammis kasutatavate toiduainete ja retseptide koostise andmeid on uuendatud seoses toidu koostise andmebaasi versioon 6 avalikustamisega (06.06.2014).

b) Programm märgib ja teavitab kasutajaid menüüdest, mille toitainete sisaldust puudutavad andmed on andmebaasi uuendamise käigus muutunud. Palume kasutajatel oma olemasolevad menüüd üle arvutada, et tagada nende vastavus kehtivate toitumissoovituste ja määrustega.

Toidu koostise andmebaasi versioon 6 uuendused leiab siit.

Uuenduste käigus lisati andmebaasi ka parima koolisöökla võistluse finaalretseptid. Retseptid tunneb ära sõnalühendi PKS järgi retseptinime lõpus.

 
 
Uuendused toitumisprogrammis:

· „Minu menüüd” alla lisandus funktsioon „Toidu vahetamine menüüs”, mis võimaldab lihtsalt asendada menüüdes toiduained ja retsepte.

· „Minu toidud” alla lisandus funktsioon „Toiduaine vahetamine retseptides”, mis võimaldab lihtsalt asendada toiduaineid enda koostatud retseptides.

· Toitumispäevikule lisandus võimalus kopeerida päevi „Minu menüüd“ alla.

· Toitumispäeviku ja menüüde arvutustulemustele lisandus „Toiduainete saamine“, mis annab ülevaate valitud ajavahemikul tarbitud toiduainete kogustest.

· Söödud portsjonite koguseid saab nüüdsest määrata ka piltide abiga.

· „Minu toidud” all loodud retsepti on võimalik muuta toiduaineks/valmistoiduks

· Lisandus „Tervisliku kehakaalu kalkulaator täiskasvanutele“.

· Tavakasutaja tasandis lisandus toitumispäeviku ja menüü arvutustulemustes kuvatavate toitainete hulka vesi.